„Maisto banko“ sandėlyje – labdaringos vaišės draugams

Įsiliedami į labdaringų vaišių „Kviečiu į svečius“ vajų, šį sekmadienį pasikvietėme draugų suvalgyti vėlyvus pusryčius (brunch'ą) „Maisto banko“ Vilniaus sandėlyje. Keliasdešimt smalsuolių sugužėjo ne tik užkąsti ir pabendrauti, bet ir pamatyti, kaip dirba didžiausia Lietuvoje labdaros organizacija.

Svečius pasveikinęs „Maisto banko“ plėtros ir komunikacijos vadovas Vaidotas Ilgius papasakojo apie gaunamo maisto šaltinius, nepasiturintiems dalinamo maisto apimtis ir kilmę.

„Vieni iš dažniausiai išmetamų produktų yra duona ir kepiniai“, - sakė V. Ilgius – „todėl džiaugiamės sulaukę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos leidimo duonos gaminius su pasibaigusiu žymėjimu „geriausias iki“ atiduoti labdarai – dabar gauname tikrai daug duonos“. Neatsitiktinai svečius vaišinome „Vilniaus duonos“ dovanotais skrebučiais su įvairiais pagardais ir „Draugų uogienės“ virtu figų džemu.

„Maisto banko“ svečius namuose gamintu džiovintų pomidorų užtepu vaišino ir pusryčiuose apsilankiusi garsi kulinarinių TV laidų vedėja bei knygų autorė Beata Nicholson. „Kai prieš penkerius metus startavę su šia iniciatyva skelbėme - geroms vaišėms nebūtina ypatinga aplinka ar proga. Jei draugus galime smagiai pavaišinti susirinkę sandėlyje – tai paprastas vaišes suruošti gali bet kas. O mažų kiekvieno pastangų ir susideda tas didžiulis aruodas, leidžiantis pamaitinti tūkstančius skurstančiųjų“, - dėkodama kalbėjo Beata Nicholson.

Vaišėse dalyvavę politikai, verslo ir pramogų pasaulio atstovai, socialinių organizacijų aktyvistai       ragavo tradicinę airišką košę colcannon, skanavo šviežiai spaustas morkų sultis, bendraudami mezgė naujas pažintis. Labdaringų vaišių metu nepasiturinčių maitinimui neabejingi vilniečiai paaukojo 315 eurų.

„Maisto bankas“ ragina nesustoti – žiemą išlydėti ir pasitikti pavasarį rengiant vaišes „Kviečiu į svečius“. Ši iniciatyva vyks nuo vasario 16 d. iki kovo 31 d. – geradariai skatinami prisiminti tradicinius lietuviškus ir kitų tautų patiekalus ir padėti pramisti sunkiai besiverčiančioms šeimoms. 

Daugiau apie šią labdaros iniciatyvą skaitykite www.kvieciuisvecius.lt – ten rasite ir šviežiausius įspūdžius apie vykusias vaišes bei patarimų ir įkvėpimo joms ruošiantis.

Dėkojame vaišes organizuoti padėjusiam sumuštinių barui dineris.lt ir „Maisto banko“ savanoriams Lukui Šadauskui, Kristinai Rancovai, Miglei Navickaitei ir Simonai Tirevičiūtei.

Nuotraukų galeriją galite peržiūrėti čia.