„Kviečiu į svečius“ vaišės: vargšams patieks 83 tūkst. porcijų

Žiemą prasidėjęs ir per pavasarį nuvilniję labdaringų vaišių sezonas „Kviečiu į svečius“ uždarytas – atėjo laikas suskaičiuoti 40 surengtų vaišių „derlių“.

Suskaičiavę aukas „Maisto bankui“ rinkusių geradarių pavedimus, skelbiame gerą naujieną - nepasiturinčiųjų maitinimui surinkta 5540 eurų ir 18 centų. Širdingai dėkojame vaišių organizatoriams ir dalyviams – šios lėšos leis nepasiturintiems patiekti daugiau nei 83 tūkstančius porcijų valgio!

Žinomos kulinarės ir žurnalistės Beatos Nicholson bei „Maisto banko” inicijuota labdaros iniciatyva „Kviečiu į svečius" šiemet vyko jau penktąjį kartą. Pasitelkusi būrį žinomų ekrano ir scenos žvaigždžių, Beata ir šiemet kvietė gero maisto mėgėjus rengti labdaringas vaišes ir surinkti aukų nepasiturinčiųjų maitinimui.

Nors penktadalis šalies gyventojų sunkiai suduria galą su galu, „Maisto bankas“ gali jiems padėti – kasdien iš prekybininkų, ūkininkų, gamintojų surinktus atliekančius maisto produktus  perduoda nepasiturinčiais besirūpinančiomis organizacijoms 73 šalies miestuose. Lėšos būtinos mokėti už transportą, degalus, sandėliavimo patalpas ir kt.

Šaliai reikšmingu laiku švenčiant vasario 16-ąją ir kovo 11-ąją vykę renginiai ne tik vaišėms suteikė nacionalinio kolorito, bet ir pelnė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanojimą. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga „Vilties centro“ ir Klaipėdos „Maisto banko“  labdaros valgyklų klientams šventinę vakarienę surengę savanoriai šalies vadovės buvo apdovanoti trispalve vėliava. „Maisto bankas“ į svečius kvietėsi Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje.

Lėšas nepasiturinčiųjų maitinimui padėjo rinkti politikai, savivaldybių tarnautojai, užsienio lietuviai, studentija, socialiai atsakingo verslo bendrovės.

Per penkerius metus iniciatyvos „Kviečiu į svečius“ metu surinkta be mažo 50 tūkst. eurų. Šis projektas svarbus ne vien finansiškai prisidedant prie labdaringos pagalbos skurstantiems, bet ir ugdant bei plečiant dalinimosi tradicijas prisimenant jau kiek pamirštus tautos papročius pasirūpinant ne tik savo šeima bei artimaisiais, bet ir silpniausiais bendruomenės nariais ar atklydusiais pavargėliais.

Iniciatyvos „Kviečiu į svečius“ organizatorių vardu širdingai dėkojame visiems dalyvavusiems – ir būtinai kviesime daryti gerus (ir skanius!) darbus kitąmet.

Širdingai dėkojame projekto iniciatorei Beatai Nicholson, žiūrimiausiai televizijos kanalų grupei LNK, naujienų portalui 15min.lt ir aukojimo portalui Aukok.lt.